Skanowanie 3D

Skanowanie 3D jest techniką bezstykowego pomiaru, przeznaczoną do certyfikowanej wysoko rozdzielczej dokumentacji przeznaczonej później do prac pomiarowych lub np. wydruków.

Uwaga – nie wykonujemy Wizualizacji – chmur punktów / modeli z fotografii metodami fotogrametrycznymi, z niepewną dokładnością.

Skanowanie laserowe

Najnowocześniejsza i najdokładniejsza terenowa metoda pomiarowa, która można szybko pozyskać kompletne pomiary. Jedno skanowanie – mamy kompletną i komplementarną dokumentację. Oszczędność czasu i pieniędzy.

Wynik skanowania to chmura punktów o gęstości i dokładności milimetrowej na podstawie której można pozyskać wszystkie informacje potrzebne do wytworzenia „klasycznej dokumentacji„ – plany, przekroje, ortoskany, np. rozwinięcia murów, oraz do produktów takich jak przeloty, animacje.

Super narzędzie do dokumentacji postępu prac oraz wszelkich porównań.
Możliwość publikacji przez stronę www, z zachowaniem wszystkich wymiarów, i możliwością dokonywania pomiarów bezpośrednio na chmurze przez stronę www!

Możliwość dodawania własnych elementów, linków czy zdjęć. Może tez posłużyć jako podstawa do prac rekonstrukcyjnych lub architektonicznych.

Zupełna inna jakość dokumentacji i właściwie nieograniczone techniki nowoczesnej prezentacji.

Skanowanie światłem strukturalnym

Skaner strukturalny światła LED pozwala na zadokumentowanie zabytków z wysoką rozdzielczością 0,12 mm.

Jest idealnym rozwiązaniem do zabytków dużych jak i małych (rzeźby i monety)
– pozwala na stworzenie kopii obiektu
– wymiarowania obiektu z dokładnościami milimetrowymi
– przeprowadzenie dokładnej analizy obiektu
– tworzenie wirtualnych przekrojów
– tworzenie prezentacji i wizualizacji np. na strony www

Szybka inwentaryzacja 3d

Gdzie potrzebne jest zgrubne (około 0,3 cm) określenie i pomierzenie w przestrzeni elementów, takich jak np. przedmioty czy instalacje lub schody i późniejszy export do programów rodziny Cad. Idealne jako podstawa do modelowania!

Z zachowaniem wszystkich możliwości dokumentacji pochodzącej ze skanowania laserowego!

 

3D SCANNERS LAB